Słuchanie radia w Winampie

Każdy nowoczesny człowiek dysponuje niezwykle szerokim wachlarzem sposobów na rozrywkę w swoim otoczeniu. Wśród nich odnaleźć można chociażby płaski telewizor, odtwarzacz DVD, przenośny komputer, czy odtwarzacz muzyki. W tym całym zbiorowisku zaawansowanej technologii niezmiennie od wielu lat pojawia się również radio. Mimo iż jego początki sięgają końca wieku XIX, do dzisiaj cieszy się ono niesłabnącą popularnością. Co o tym zadecydowało?

Początkowo odbiorniki radiowe pojawiały się głównie w domach i nie miały przeznaczenia czysto rozrywkowego. Służyły głównie jako źródło informacji. Władze lokalne powiadamiały obywateli o wszelakich zagrożeniach, czy wydarzeniach politycznych. Bardzo szybko odkryto jednak, że fale radiowe dają naprawdę ogromne możliwości. Zaczęto zatem tworzyć różnorodne stacje, które emitowały nie tylko informacje, ale także i muzykę. W miarę rozwoju odkryto, że radio może być jeszcze świetnym kanałem reklamowym. Przy minimalnej formie udawało się bowiem osiągnąć maksymalny zasięg.

Jako że radio przez grubo ponad sto lat wgryzło się w naszą świadomość, ciężko jest zrezygnować z jego obecności. Bez odbiornika nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie mieszkania, domu, pracy, czy jazdy samochodem. Ponadto coraz częściej urządzenia odbierające fale radiowe montuje się chociażby w zaawansowanych kabinach prysznicowych, czy windach.

O ile u początków swojej historii radio mogło się charakteryzować ceną zaporową, o tyle dzisiaj stało się bardzo tanie. Samo urządzenie można nabyć już za jakieś kilkanaście złotych. Ponadto bardzo często zdarza się, że jest ono zintegrowane z innymi produktami. W takim przypadku koszty spadają praktycznie do zera. Oczywiście nie wspominamy nawet o radiu internetowym.