Darmowe radio w internecie

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że radio jest niezwykle ważnym środkiem przekazu. To ono uprzyjemnia jazdę samochodem, autobusem, zakupy w sklepie, czy nawet wykonywanie prac domowych. Oprócz zapewnienia sporej dawki muzyki, radio jest w stanie dostarczyć również porcję najświeższych informacji z kraju i ze świata. Aby nie stracić ważnej roli w naszym życiu, radio musiało się zmieniać na przestrzeni lat.

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych nie było praktycznie żadnego problemu. Największą modyfikacją radia, na jaką pozwoliła sobie technologia, było wprowadzenie technologii RDS. Absolutną rewolucję przyniósł natomiast nowy wiek. To wtedy popularyzować się zaczęła sieć Internet, z której obecnie korzysta ogromna część populacji. Aby zatem nie wypaść z rynku, niektóre elementy naszego życia codziennego musiały się przenieść w rzeczywistość wirtualną. Jednym z nich stało się chociażby radio.

Na samym początku zaczęto tworzyć wyłącznie tematyczne radia internetowe. Te powstawały nie tylko z inicjatywy osób prywatnych, ale także i dużych koncernów medialnych. Ponadto grały wyłącznie jeden gatunek muzyki. Sytuacja taka okazała się korzystna dla klientów, a radia online przyjęły się niezwykle szybko. Aby całkowicie nie wypaść z rynku, odpowiedź musiały przygotować klasyczne stacje radiowe. Po pewnym czasie zatem w Internecie można było spotkać także i sygnał ogólnopolskich programów.

Najczęściej odbiór sygnału wirtualnego radia odbywa się na dwa sposoby. Można ściągnąć sobie spersonalizowaną wtyczkę do programu odtwarzającego muzykę lub wejść na odpowiednią stronę. Zarówno jedna, jak i druga metoda pozwoli na słuchanie chociażby Eski Bydgoszcz przez absolutnie nielimitowany czas.