Eska Rock online

Rynek radiowy w Polsce jest dosyć szeroki. W związku z tym praktycznie każdy człowiek znajdzie stację, która odpowiada mu po względem prezentowanej muzyki. Propozycją dla wielbicieli mocniejszych brzmień z pewnością jest Eska Rock. Ta już na stałe wpisała się w historię radia w naszym kraju.

Eska Rock została obmyślona jako odpowiedź na niezwykle komercyjną ofertę pozostałych rozgłośni radiowych w Polsce. Jej zadaniem jest nie tylko wprowadzanie słuchaczy do świata muzyki rockowej, ale również prezentowanie jej szczytowych osiągnięć. W związku z tym usłyszeć można zarówno absolutne klasyki gatunku, jak i rockowe utwory, które współcześnie szaleją na listach przebojów. Rockowa Eska stała się częścią polskiego rynku radiowego 22-ego listopada 2004 roku. To tego dnia udało się otworzyć pierwszy ośrodek w Poznaniu. W tamtym czasie radiostacja nie miała jednak jeszcze zasięgu ogólnokrajowego, a jej nadawanie opierało się o trzy stacje lokalne.

O zasięgu ponadregionalnym Eski Rock można mówić od 2 czerwca 2008 roku. Wtedy to Grupa Radiowa Time przejęła częstotliwość Radia WAWA i zaczęła rozbudowę stacji lokalnych. Już po kilku miesiącach radiostacja nadawała z osiemnastu miast w Polsce.

Oczywiście ramówkę Eski Rock wypełnia nie tylko muzyka rockowa. Można w niej odnaleźć chociażby programy rozrywkowe. Świetnym przykładem z pewnością może być „Poranny WF”. Audycja nadawana jest od 28-ego stycznia 2008 roku, a w rolę prowadzących wciela się dwóch, kontrowersyjnych dziennikarzy: Kuba Wojewódzki i Michał Figurski. „Poranny WF” jest nadawany codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 10.00.