Eska Bydgoszcz – transmisja

Radio Eska jest w dzisiejszych czasach jedną z największych rozgłośni radiowych w Polsce. Zanim jednak odniosła tak duży sukces komercyjny, przez wiele lat trwała budowa samej marki oraz rozprzestrzenianie jej po całym kraju. Jak wygląda rys historyczny?

Pierwszym z etapów tworzenia rozgłośni o nazwie Eska były jeszcze czasy PRLu. Wtedy rozgłośnia nosiła nazwę Radio Solidarność i zajmowała się wspieraniem działań opozycyjnych. Z racji na antypaństwowy charakter, nie było możliwości występowania w oficjalnym wykazie stacji radiowych.

Jak tylko po roku 1989 pojawiła się możliwość zalegalizowania działalności, od razu władze radia uczyniły to. Ostatecznie medium otrzymało nazwę Radio S. Jako że początki oficjalnego istnienia na rynku nie były łatwe, rozgłośnię można było usłyszeć w trzech miastach. Wśród nich odnaleźć można Warszawę, Poznań oraz Wrocław. Sytuacja taka miała miejsce aż do roku 1998.

W roku 1998 na rynku pojawiła się marka o nazwie Eska, która skupiła trzy rozgłośnie regionalne Radia S. oraz kilkanaście stacji Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. W efekcie stworzono sieć, która w ogromnej mierze charakteryzuje się identycznymi pasmami programowymi, posiada taką samą playlistę, a różni się jedynie serwisami regionalnymi. Jako że antena Eski proponuje raczej muzykę nowoczesną, grupą docelową są osoby obydwu płci wieku od 12 do 36 lat.

Jeżeli chodzi o Eskę Bydgoszcz, to jest to jedna z większych rozgłośni wchodzących w skład ogólnokrajowej marki. Z racji na rozmiar, otrzymała ona możliwość tworzenia trzygodzinnego, własnego pasma porannego. To rozpościera się od godziny 6 do 9. Eska Bydgoszcz może być odbierana w okolicach Bydgoszczy na częstotliwości 94,4 FM.